Kërcënohet gjyqtarja, PS: Nuk e njohim vendimin e Gjykatës që rrëzon zgjedhjet

Ndodhi edhe kjo. Rama përmes papagallit të vet, Balla ka deklaruar sot se nuk e njohin vendimin e Gjyaktës së Durrësit që rrëzon zgjedhjet...

Bien votimet e 30 qershorit! Gjykata e Durrësit nuk i jep mandatin kandidates së...

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka refuzuar t’i japë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona Sako. Kjo e fundit fitoi zgjedhjet në...

Një rrëfim i sinqertë për ‘orgjitë’ në ish-bllok

Në atë vjeshtë ankthi, Mehmet Shehu përpëlitej i pashpresë t’i shpëtonte fundit të parashikuar. Pas ftohtësisë së Enver Hoxhës në Kongres, nisi të mendonte...

A do të pengojë Rama hapjen e negociatave? Mesazhi i fortë i Von der...

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, në mesazhin e parë pas marrjes së postit, është shprehur se mbështet hapjen e negociatave...

Shpërthim i fuqishëm në mes të Tiranës, ka të plagosur (Foto nga vendngjarja)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak minuta më parë në zonën e ish-bllokut në Tiranë. Dyshohet se ka qënë një shpërthim nga bobola...

Superskandal! Rama i rrëmben qeverisë të drejtën e blerjes së arit të Shqipërisë dhe...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka denoncuar sot një skandal të madh, vendim të marrë nga mazhoranca e Edi Ramës. Ky i fundit ka marrë...

Kryemashtruesi i Tiranës prish objektin e ndërtuar me lejen e Ramës, do paguajmë edhe...

Nuk rresht ky mashtrues i rëndomtë! Vërtet mendon se Tirana nuk ka kujtesë?! Kryemashtruesi në krye të Bashkisë së Tiranës po prish një objekt para...

Dekreti i Presidentit: Skënder Gjinushi jo kryetar i Akademisë së Shkencave!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka rrëzuar zgjedhjen e Skënder Gjinushit në postin e kreut të Akademisë së Shkencave. Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit...

Maskarada e KQZ me hapjen e 11 kutive, PS nuk pranon të krahasojë votat...

KQZ ka nisur hapjen e 11 kutive në Lezhë, gjoja për t’u hedhur hi syve shqiptarëve se gjoja “jemi të hapur dhe pa manipulime”. Por...

Rama fut mik Vuçiçin për t’i mundësuar takimin e fshehtë në Beograd me Macron,...

“Presidenti Serb Aleksandër Vuçiç po lobon që kryeministri Edi Rama të takohet me Presidentin francez Emanuel Makron”. Kështu shkruan ish-Kryeministri Berisha në një postim...