Zari i krimit në media, ata që interviston, ose burgosen ose vriten

Që të bindeni edhe një herë se kujt i shërben dhe për kë punon ky gazetar duhet të lexoni edhe një herë tjetër këtë...

Dorëhiqet edhe Kryeprokurori në hije i Markut

Tashmë askush nuk beson më tek Prokuroria e kapur nga Rama. Nuk bëhet më fjalë vetëm për kritikët e Markut, por edhe për bashkëpunëtorët...

Çështja “Shullazi”/ ‘Luftë’ tek Krimet e Rënda, ndërhyn policia

Një pëplasje e madhe ka ndodhur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ku për të qetësuar situatën është thirrur për ndihmë policia. Çështja “Shullazi” ka...

Shpartallohet Prokuroria, jep dorëheqjen i besuari i Arta Markut, 10 prokurorë padisin kryeprokuroren

Një nga njerëzit më të besuar të Prokurores së Përkohshme Arta Marku ka dhënë dorëheqjen pasi nuk ka pranuar që të hetojë 10 kolegët...

Doris Pack flet prerë: Kjo qeveri është palë me krimin, nuk hyni në BE...

Kryetarja e Forumit të Grave të PPE, Doris Pack vizitoi sot Shkodrën, duke vënë në dukje situatën e rëndë të kriminalitetit. E shoqëruar nga...

Qenit i ka ardhur ngordhja, televizionet e kapura urdhërohen për propagandë në çdo spektakël

“Perspektiva europiane nuk është vetëm fjalë, nëse do të vijoni rrugën, përmbushni kushtet!”. Kjo fjali-mesazh që ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, ja tha...

Berisha: Fatos Klosi ekzekutoi ministrin e Mbrojtjes të Kosovës, ç’ndodhi pas vrasjes së gazetarit...

“Bota sot”: Si po qeveriset në Kosovë dhe Shqipëri? Sali Berisha: Mjerisht Shqipëria, sipas realitetit të brendshëm por edhe të dhënave të institucioneve dhe mediave...

Vritet biznesmeni në Tropojë, si horrat Xhafaj e Veliu manipulojnë vrasjen, denoncimi i Berishës

Nje njoftim kriminal i Faqezi Droges dhe Ardi Xhafes! Keta bandite e te pafytyre perdhosin te vdekurit dhe dizinformojne opinionin publik si ne kohrat me...

Raporti i DASH për terrorizmin: Në Shqipëri ka korrupsion dhe pengesa ndaj shkëmbimit të...

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të mërkurën raportin vjetor për terrorizmin në botë për vitin 2017. Vijon një përmbledhje e pjesëve për Shqipërinë dhe...

Kompania ajrore e Ramës me kapital katër herë më të vogël se një frigorifer!

Mirë që vjedhin dhe abuzojnë, por nuk dinë as se sit ë mbulojnë pisllëqet. Kompania ajrore e Ramës është e regjistruar dhe ka kapital...