Shtrimi në spital i 11 nxënësve, reagon ashpër ish-deputetja: U helmuan nga shteti!

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, për qarkun e Dibrës, Dhurata Çupi ka reaguar për skandalin që ndodhi në shkollën “Shefqet Tançi”, ku u helmuan 11...

Banorët e Unazës së Re paralajmërojnë Ramën dhe Lleshin: Do të bllokojmë rrugën 24...

Pas lirimit nga policia, banorë të “Unazës Re” në kryeqytet, kanë paralajmëruar përshkallëzim të protestës. Një prej tyre tha për gazetarët se banorët po...

Rama përfundon në WC, ja nisma e re në rrjetet sociale

Forumi Rinor Demokratik ka nisur nisur online në rrjetet sociale sfidën “Rama iK”. Kjo sfidë ka si qëllim largimin e kryeministrit nga pushteti. Të gjithë...

Protestuesi i Unazës së Re: “Nuk pati bythë Erion Veliaj për të na përçarë...

Një ditë pas protestës që zgjati për disa orë në Unazën e Re, policia ka shoqëruar 6 persona, të cilët janë banorë të zonës. Njëri...

Reagon Berisha: Shikoni pasojat antinjerëzore rrënuese të qeverisë së gangsterëve të Edvin Urrejtjes

Momente prekëse dhe të dhimbshme nga revolta e fermerëve të Myzeqesë. "Shikoni pasojat antinjerëzore rrënuese të qeverisë së gangsterëve të Edvin Urrejtjes!", shkruan ish-Kryeministri...

Tension mes policisë dhe fermerëve, mbahet i bllokuar aksi rrugor Lushnje – Fier

Rreth 3 mijë fermerë kanë bllokuar aksin rrugor Lushnje - Fier duke derdhur në mes të autostradës, prodhimet e tyre, në shenjë proteste për...

Policia reprezalje në Unazën e Re, arrestohen disa protestues, gati revolta e banorëve

Një ditë pas protestës që zgjati për disa orë në zonën e Unazës së Re, policia ka shpoqëruar 6 persona, të cilët janë banorë...

Fermerët dhe blegtorët e Jugut në revoltë, bllokojnë rrugën Lushnje – Fier

Fermerë dhe blegtorë të Lushnjes, Divjakës, Beratit, Kuçovs dhe Gjirokastrës, grumbullues dhe përpunues të qumeshtit kanë dalë sot për të protestuar në rrugët hyrëse...

Basha: Bisha e plagosur bëhet më e rrezikshme në momentet e fundit

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka shkuar pranë banorëve të Unazës së Re pas terrorit policor ndaj protestuesve. Basha i ka bërë thirrje policisë...

Basha tek Unaza e Re: Sandër Lleshaj dhe Edi Rama po kërkojnë të ushtrojnë...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka shkuar pranë banorëve të Unazës së Re, në një kohë që policia po planifikonte të ushtronte dhunë dhe...