Ish-ministrja: Si u shmang konflikti civil dy vite më parë dhe si Rama injoroi...

Ish-ministrja teknike e Arsimit, Mirela Karabina ka reaguar me anë të një statusi në rrjetet sociale lidhur me krizën politike në të cilën ndodhet...

Berisha thirrje socialistëve: Në rast se ka mbetur njëri prej jush pa u bërë...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka një thirrje për votuesit e Partisë Socialiste. Pas deklaratës së sotme të kryeministrit Edi Rama se, kushdo që pengon procesin...

Dosjen 339/ Dako thirret në Prokurori, 5 orë para hetuesve, a do ta lëshojë...

Vangjush Dako, kryetari i Bashkisë së Durrësit,  është thirrur sërish sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ku është pyetur në lidhje me atë...

E vërteta historike e Esat Pashë Toptanit në rrethimin e Shkodrës!

Rexhep POLISI Të enjten pasdite në sallën e Muzeut Historik në Tiranë u zhvillua simpoziumi shkencor “Rishikimi i historisë në figurën e Esat Pashë Toptanit”....

Flet studentja që sfidoi hapur Ramën: Kam qenë nën survejimin e policisë…

Ajo quhet Viosana Kokla dhe aktualisht ajo po ndiqet penalisht sepse akuzohet nga policia si autore e parullës, ‘Borchard turp të kesh’, në korridorin...

Ish-deputeti: Sahit Dollapi u trajtua si kriminel, 467 drejtues policie pjesë e elektoratit të...

Ish-deputeti i PD, Gent Strazimiri, duke iu kthyer dhunës barbare të ushtruar nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë ndaj Sekretarit Organizativ të PD, Sahit...

ZDF, reportazh për studentët shqiptarë: Do të vijojmë protestat, na kërcënuan me…

Teksa studentët kanë paralajmëruar rikthimin e protestave si kundërpërgjigje ndaj injorimit që qeveria po u bën kërkesave të tyre, të bëra publike gjatë protestave...

Denoncimi tek Berisha: Të kërkuarit nga Iterpoli rrahin dy policë, Lleshi fsheh ngjarjen

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar disa mesazhe denoncuese të qytetarëve dixhitalë, të cilët shkruajnë se Policia e Shtetit vijon të  mospublikojë rastet që ndodhin...

Dyshohet se është përdorur në ngjarje kriminale, i vihet zjarri makinës së drejtoreshës

Policia e Shtetit fsheh një ngjarje të rëndë të ndodhur pak ditë më parë në qytetin e Shkodrës. Në qytetin më të madh në veri...

Njeriu i memeve godet sërish Ramën: Vajza që shihni në foto ka ditëlindjen, po...

Vajza e Dorian Protoduarit, i cili qëndron prej muajit Shkurt në burg, pas protestës së mbajtur nga ana e opozitës, ka sot tre vjetorin. E...