Reagimi i fortë i Bashës: Nuk ka kompromis! Ky është fundi i qeverisë-bandë!

77

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka publikuar sot, fotot e protestës së fuqishme të qytetarëve dje në Tiranë, për të përforcuar mesazhin se nuk ka për të pasur kompromis me qeverinë – bandë.

“Ky është fundi i qeverisë-bandë të kapur duke vjedhur zgjedhjet me kriminelët, kërcënimi nr.1 për demokracinë, sigurinë, mirëqenien.

Nuk ka kompromis me ëndrrën tone, “E duam Shqipërinë si gjithë Europa”, me standardet europiane për zgjedhje të lira, drejtësi dhe ekonomi të lirë”, shkruan Basha në një postim në Twiter ku ka publikuar edhe fotot e protestës madhështore të ditës së djeshme!