PD padit Llesh kimikun për hedhjen e gazit helmues ndaj protestuesve  

75

PD ka paditur sot ministrin e Brendshë, Sandër Lleshaj dhe Policinë për hedhjen e gazit lotsjellës ndaj protestuesve.

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka shkuar në Prokurorinë e Tiranës për të ngritur padi nga ana e PD-së kundër Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Policisë për përdorimin kriminal të gazit lotsjellës në protestë.

Pritet që në në përfundim, Bardhi të ketë një komunikim me mediat.