I ftohti siberian “mbërthen” Shqipërinë! -18 gradë dhe borë në të gjithë vendin!

311

Duke filluar nga mbrëmja e sotme, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme. Dita e premte do të jetë dhe dita më e ftohtë e këtij muaji duke e zbritur termometrin në -13 gradë celsius në zonat malore dhe në -9 gradë në kryeqytet.
Ndërkohë dita e sotme do të sjellë shira në Tiranë si dhe reshje dëbore në zonat malore.
Ndërkohë që javën e ardhshme temperaturat pritet të pësojnë një ngritje të lehtë, por ditën e premte priten reshje dëbore në të gjithë vendin. Madje edhe në kryeqytet.