Shpërthen Paloka: O Edvin, o…! Nuk po di nga ta përplasësh kokën

226

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar pas publikimit në mbrëmjen e djeshme të një videopërgjimi nga Ervin Salianji, ku Aflred Alizoti tregonte se ishte marrë me makinë nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe sjellë tek Taulant Balla, lidhur me dëshminë e tij se ka aktruar si Agron Xhafaj.
Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Paloka ka treguar se rikthimin në skenë të çështjes “Babale” Edi Rama e ka bërë për të larguar vëmendjen nga “Xhisiela”, por që sipas tij Ramës i doli situata nga duart natën e mbrëmshme.
Postimi i Palokës në Facebook
O Edvin, o…!
Per te shpetuar nga “Xhisiela” pak dite me pare nxore prape ne skene “Babalen”. I bindur qe “grupi i posacem” qe kishe ngarkuar privatisht, ti kishte kopsitur gjerat.
Dje deklaroje me tersellime se ti bashke me prokurorine, do i shkoni deri ne fund “Babales” . Po ne darke te plasen ujrat!
Te plasi ne dore skema qe mendoje se e kishe pregatitur si lojtar i madh bashke me “grupin e posacem”.
Nga mbreme, pervec lehjeve histerike te buceve te tua, shqiptaret nuk ta degjuan zerin.
Pritën se cdo thoje sot, po ti u hodhe prape tek “Xhisela”.
Rinxorre “Babalen” per t’i shpetuar “Xhiseles” tani u riktheve tek “Xhisela” per t’i shpetuar “Babales” qe vete rinxorre.
Nuk po di nga ta perplasesh koken sa ke arritur qe perdor nje skandal tendin per t’i shpetuar nje skandali tjeter edhe me te madh tendit.
Te ka dale boja e je bere legen fare dhe ne syte e atyre qe shpresonin se diku, qofte dhe nje here te pakten, do dilte se e verteta anonte nga ty e taulant balla.
Do doja te te thoja ik sa nuk eshte vone, po nuk e di pse tani dua qe te rrish e te presesh…