Zbulohet skandali, Rama emëron drejtorë dy të kërkuar në Belgjikë për trafik prostitucioni

188

Një tjetër skandal është zbuluar në emërimet në administratën e Ramës. Dy vëllezër të klërkuar në Belgjikë për tyrafik prostitucioni janë emëruar nga Rama drejtorë. Denoncimi është bërë nga një qytetar I cili I është drejtuar me një mesazh ish-Kryeministrit Berisha.
Postimi i Berishës në Facebook
Te kerkuar ne Belgjike, drejtore ne narkoshtetin e Rames!
Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! sb
“Përshëndetje Doktor, jam nje qytetar nga Fieri banues ne lagjen 11 Janari, do doja tju informoja si qendron e verteta ne lidhje me incidentin e ndodhur dje ne qytetin tone ku nje shtetas u arrestua nga polimafia e XHafes sepse kercenoi punonjesin e OSHSE, personi i arrestuar quhet Sokol Gjika edhe eshte shok i femijerise e mik i ngushte i drejtorit servil e ushtar i Rames i denuar ne Belgjike megjithe te vellane Sokol Zhuka per shfrytezim prostitucioni, Armando Zhuka, ky bandit e kriminel i biri Vasillaq Zhukes ish-punonjes i sigurimit te shtetit qe nuk ka mbaruar as arsimin 8 vjecar sot eshte drejtori i OSHSE dhe shoqerusi nr.1 i Edvinit ne cdo aktivitet qe behet ne qytetin tone, i vllai tij Sokol Zuuka eshte shefi doganes ne Kakavije ,te dy si vellezer jane kontigjent krimi te kerkuar nga shteti BELG per shfrytezim prostitucioni edhe e theksoj qe te dy jane pa arsimin fillor pasi e kane nderprere ate ,me habit fakti si mund te kene marre diplomen e shkolles se mesme dhe ate te arsimit te larte per te qene ne kto pozicione institucionale te rendesishme kta dy kulisha te Edvin droges, e theksoj edhe nje here qe jam banor i te njejtes lagje me personat e siperpermendur edhe i arrestuari Sokol GJika ka shkuar atje pasi ka komunikuar ne tel me mikun e tij Armando ZHuken qe me pas i ka ngritur edhe kurthin,kto jane gjera te verteta qe edhe ju vet mund ti vertetoni fare kollaj i dashur Doktor. Ju uroj shendet juve edhe familjes tuaj”.